Facebook se nevyplatí?

Je to už nějakou dobu, co Facebook začal omezovat zobrazování příspěvků fanouškům stránek. Je to logické, stránky produkují obrovské množství textů, obrázků, videí a já jako uživatel to nejsem schopen vše vstřebávat.

První z toho byl filtr na zajímavý obsah, kdy to co se skutečně líbí, tak se dostane k fanouškům a ti mohou sdílet, likovat, komentovat, ... Obsah uvidí možná 1/4 fanoušků Facebook stránky. Samozřejmě můžete si zaplatit a příspěvky tak zobrazit mnohem většímu množství uživatelů sociální sítě.

Nyní přichází změny - Facebook chce peníze

Ovšem od konce minulého roku se situace začíná poměrně rychle měnit. Postupně se zobrazování příspěvků ze stránek dostane na nulu. Mark Zuckerberg potřebuje více peněz a samozřejmě odrazit propady příjmů. Co s tím můžete dělat?

PPC reklama

Podpoříte Facebook a zaplatíte se tam reklamu. To je přesně ten směr, kam to směřují. Kdo si zaplatí, bude vidět. Je to sice paradox, že sháníte fanoušky, stojí to nemalé peníze a nyní, když jim chcete sdělit nějakou novinku, tak musíte doufat, že se na Vaši Facebook stránku podívají anebo si zaplatíte reklamu.

Bonza.cz

Ano, je to tak, náš portál Bonza.cz určitým způsobem bojuje proti změnám na Facebooku. Pokud jste na Bonze, tak Vás nikdo neodstřihne a Vaše příspěvky se automaticky načítají a zobrazují všem návštěvníkům portálu. Bonza je vhodným doplňkem k sociální síti.

Aplikace na Facebooku, mobilních zařízeních, ...

Jednou z možností je i tvorba aplikací. Vytvoříte si aplikaci, kterou si uživatelé zamilují, zobrazíte zde stream ze své Facebook stránky a nechte uživatele obsah likovat, sdílet, ...

Změna sociální sítě

Další možností je změna anebo přesun hlavních aktivit na některou z dalších sociálních sítí. Již nyní je nejlepší variantou kombinace více sociálních sítí.